Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| сфрј-крај = 8 март 1990
| површина-ранг = 5
| површина = 20,246 km²км<sup>2</sup>
| вода = 0.6%
| насел-ранг = 5
| население = 1,913,355
| Густина = 94.5/km²км<sup>2</sup>
| парична единица =
| временска зона = UTC+1