Османлии: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Потекло и историја: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB
Нема опис на уредувањето
Ред 66:
 
[[Категорија:Туркиски народи]]
[[Категорија:ОсманлииОтоманци| ]]
[[Категорија:Антички племиња на Балканскиот Полуостров]]