Разлика помеѓу преработките на „Договор од Зухаб“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: Османлиска Империја → Османлиско Царство, Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
 
[[Категорија:Договори на Отоманското Царство|Зухаб]]
[[Категорија:Договори на Иран]]
[[Категорија:ОсманлискоОтоманското Царство во 17 век]]