Џон Рокфелер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
== Биографија ==
 
<ref>{{цитиранаНаведена вебмрежна страница |url=http://www.bgsu.edu/departments/acs/1890s/rockefeller/bio2.htm |title=John D. and Standard Oil |accessdate=2008-05-13 |publisher=Bowling Green State University}}</ref>
 
<ref>{{цитирана веб страница |url=http://www.bgsu.edu/departments/acs/1890s/rockefeller/bio2.htm |title=John D. and Standard Oil |accessdate=2008-05-13 |publisher=Bowling Green State University}}</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Рокфелер, Џон Дејвисон}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Рокфелер, Џон Дејвисон}}
[[Категорија:Американски стопанственици]]
[[Категорија:Американски милијардери]]