Југославија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 102 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Втора Светска војна → Втора светска војна using AWB)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Југославија|*]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1918 година]]