Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Историја: Јазична исправка, replaced: актерот → глумецот using AWB
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎Историја: Јазична исправка, replaced: актерот → глумецот using AWB)
Вил Вандерс е познат по разиграните најави за кикбокс и ги поздравува гледачите на јапонски, корејски, кинески и тајландски за воведот на емисијата за боречки вештини во понеделниците навечер наречена Фајт Клуб.
British Eurosport ги покрива натпреварите во снукер во текот на целата сезона, вклучувајќи и настани што не се покриени од страна на Би-Би-Си (BBC) Телевизија, како и Мастерсот во Шангај и Чајна Опен.
British Eurosport има тројца коментатори за скејтинг: поранешните учесници на Зимските Олимписки Игри, Крис Хаувард и Ники Слејтер, ветеран - коментаторот Симон Рид, братот на актеротглумецот Оливер Рид. Тур де Франс се коментира од страна на Дејвид Херман со велосипедистот - ветеран Шон Кели како технички експерт. На 10 февруари 2009 година, British Eurosport, почна со емитување на програма на 16:9 резолуција. По затворањето на Сетанта Спортс (Setanta Sports), правата за натпреварување во голф ги презеде British Eurosport.