Разлика помеѓу преработките на „Роберт Кох“

Одземени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
с (→‎Биографија: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за физиологија или медицина]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на прускиот Орден за заслуги (граѓански)]]
[[Категорија:Странски членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Членови на Пруската академија на науките]]