Разлика помеѓу преработките на „Карл Вајерштрас“

Одземени 2 бајти ,  пред 5 месеци
с
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Математички аналитичари]]
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на прускиот Орден за заслуги (граѓански)]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]