Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додадени 88 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Наводи: Јазична исправка using AWB
с (→‎Наводи: Јазична исправка using AWB)
 
{{Никулец за биографија}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кадаре}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кадаре}}
[[Категорија:Албански писатели]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Заповедници на Легијата на честа]]