Разлика помеѓу преработките на „Змитрок Бјадула“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB)
| image = Zmitrok Byadulya.jpg
| birth_date = {{birth date|1886|4|23|df=y}}
| birth_place = [[Вилнуска губернија]], [[Руска империјаИмперија]] (денес [[Лагојски рејон]])
| death_date = {{death date and age|1941|11|3|1886|4|23||df=y}}
| death_place = [[Орал]], [[Казашка Советска Социјалистичка Република|Казашката ССР]], [[Сојуз на Советските Социјалистички Републики|СССР]]
 
== Надворешни врски ==
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјадула, Змитрок}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјадула, Змитрок}}
[[Категорија:Белоруски Евреи]]
[[Категорија:Белоруски поети]]