Разлика помеѓу преработките на „Магдалена Хорват“

Додадени 85 бајти ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
* „Ова е таа, твојата“ (поезија; Македонска реч, 2006)
* „Синкаво и други песни“ (поезија; Македонска реч, 2010)
*„Осетлива на светлина“ (поезија; Темплум, 2018)
 
===== Преводи од англиски на македонски =====