Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 6 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Провинции во Шпанија|Провинција → Покраини во Шпанија|Покраина using AWB
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Провинции во Шпанија|Провинција → Покраини во Шпанија|Покраина using AWB)
| subdivision_type1 = [[Автономни покраини во Шпанија|Автономни покраини]]
| subdivision_name1 = [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]
| subdivision_type2 = [[ПровинцииПокраини во Шпанија|ПровинцијаПокраина]]
| subdivision_name2 = [[Ла Коруња (провинција)|Ла Коруња]]
| subdivision_type3 = Округ