Богојци: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| карта = Богојци во Општина Струга.svg
}}
'''Богојци''', или познато како '''Боговица''', — село во [[Општина Струга]], во околината на градот [[Струга]].
 
== Географиja и местоположба ==