Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Стилска исправка, replaced: Катанцаро → Катанѕаро using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: Катанцаро → Катанѕаро using AWB)
<!--End of Shirt-->
| Прв меѓународен натпревар= {{flagicon|Португалија}} [[Фудбалска репрезентација на Португалија под 21 година|Португалија]] 2 - 1 Италија {{flagicon|Италија}} <br />([[Фуншал]], [[Португалија]]; 23 декември, [[1976]])
| Најголема победа= {{flagicon|Италија}} Италија 7 - 0 [[Фудбалска репрезентација на Естонија под 21 година|Естонија]] {{flagicon|Естонија}}<br />([[КатанцароКатанѕаро]], [[Италија]]; 23 март, [[1995]])<br />{{flagicon|Италија}} Италија 8–1 [[Фудбалска репрезентација на Велс под 21 година|Велс]] {{flagicon|Велс}}<br /> [[Павија]], 5 септември, [[2003]]|
| Најлош пораз= {{flagicon|Норвешка}} [[Фудбалска репрезентација на Норвешка под 21 година|Норвешка]] 6 - 0 Италија {{flagicon|Италија}} <br />([[Ставангер]], [[Норвешка]]; 5 јуни, [[2011]])
<center>''Records for competitive<br />matches only.''</center> |