Разлика помеѓу преработките на „Социологија“

Одземени 10 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
(clean up, replaced: Листа на → Список на using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
Во 2007 година Водич за високо образование на Тајмз, објави список на „Најцитираните автори на книги во полето на хуманитарните науки (вклучувајќи ја филозофијата и психологијата). Седум од првите десет се наведени како социолози: Мишел Фокол (1), Пјер Бордо (2), Антони Гиденс (5), Ирвинг Гофман (6), Јурген Хабермас (7), Макс Вебер (8), and (10).
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Список на социолошки теми]]
* [[Феминизам]]