Разлика помеѓу преработките на „СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Anek (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.117.109)
Ознака: Отповикување
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија - средни училишта|
|слика=|thumb|Korcagin]]Логото_на_РЈК.png
|име=„РадеРаде Јовчевски Корчагин“Корчагин
|место=[[Скопје]]
|општина=[[Општина Центар|Центар]]
 
'''Средното училиште „Раде Јовчевски Корчагин“''' се наоѓа во [[Скопје]], [[општина]] - [[Општина Центар|Центар]]. Професионализмот, високите критериуми на работа ја одржуваат гимназијата на врвот. Освен во државата, постигнува високи резултати и на меѓународно ниво. Во својата образовна и културна мисија низ децениите, оваа гимназија, која го носи епитетот на најдобра меѓу најдобрите, прерасна во достоен репрезент на она што се нарекува вистински избор во образованието.
 
[[Податотека:Gimnazija Rade Jovčevski - Korčagin (28755724128).jpg|мини|СУГС „Раде Јовчевски - Корчагин“]]
 
== Формирање и развој ==
88

уредувања