Разлика помеѓу преработките на „Уставен суд на Македонија“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| website = [http://www.ustavensud.mk/ www.ustavensud.mk]
| chiefjudgetitle = Претседател
| chiefjudgename = НиколаСали ИвановскиМурати
| termstart = 20162019
| termend =
| termend2 = <!-- year term of current chief ends if applicable -->