Крушоради: Разлика помеѓу преработките

Одземени 94 бајти ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Simin (разговор | придонеси)
→‎Османлиско време: под влијание? се бара извор
Ред 92:
 
[[Категорија:Лерин]]
[[Категорија:Населени места во Егејска Македонија]]