Разлика помеѓу преработките на „Пекљани“

Одземени 568 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Brsjakovski
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Brsjakovski)
Ознака: Отповикување
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0326 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.пекљани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 337 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==