Трилион: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
 
Ред 10:
 
== Поврзано ==
* [[Билион]]
* [[Квадрилион]]
* [[Билион]]
 
== Наводи ==