Разлика помеѓу преработките на „Баб ел-Мандеб“

Додадени 63 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
(authority control moved to wikidata)
с
[[Категорија:Протоци во Африка]]
[[Категорија:Протоци во Индискиот Океан]]
[[Категорија:Меѓународни протоци]]
[[Категорија:Арапска митологија]]
[[Категорија:Географија на Јемен]]