Разлика помеѓу преработките на „Табла од Сакара“

Одземени 66 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Saqqara Tablet“)
 
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Библиографија ==
[[Категорија:Стар Египет]]
[[Категорија:Староегипетска книжевност]]
[[Категорија:Страници со непрегледан превод]]