Разлика помеѓу преработките на „Бук (општина)“

Одземен 1 бајт ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
** село [[Бурнаџик]] (Θαμνωτό, Тамното) (48 жители)
** село [[Гогчели]] (Πρινόλοφος, Принолофос) (97 жители)
** село [[ЉотинЛиботен]] (или Љубетин, Либотенили Љотин; Μαυροκορδάτος, Маврокордатос) (103 жители)
 
* Општински оддел Ула Бекташ (483 жители)