Катакана: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 3 години
→‎Проширена катакана: Грешки во пишување
[проверена преработка][проверена преработка]
(→‎Проширена катакана: Грешки во пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
=== Проширена катакана ===
АовиеОвие знаци главносглавно есе користат за странски зборови. Речиси сите овие не се формално стандардизирани.
{| border="0" width="62.5%" cellpadding="2px" cellspacing="2px"
|-bgcolor="#E7F5DE" valign=top align="center"
Анонимен корисник