Разлика помеѓу преработките на „Марина Мијаковска“

с
нема опис на уредувањето
с
Во 2015 година ја добила наградата „[[Бели мугри (награда)|Бели мугри]]“ на Домот на Култура „Кочо Рацин“ од Скопје.
 
== Дела ==
Мијаковска е автор на неколку поетскати збирки, вклучувајќи ги делата:
 
245

уредувања