Разлика помеѓу преработките на „Роберт Алаѓозовски“

нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Роберт Алаѓозовски''' ({{роден на|27|октомври|1973}} во {{роден во|Струмица}}) — [[Македонија|македонски]] есеист, раскажувач, критичар и преведувач.<ref>[http://www.blesok.com.mk/avtor.asp?lang=mac&id=720 Писателска биографија]</ref>. Во периодот од [[1 јуни]] [[2017]] до [[4 јуни]] [[2018]] година бил [[Министер за култура на Република Македонија]].
 
==Биографија==