Разлика помеѓу преработките на „Сјуник“

Одземени 14 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
 
ArmeniaMap = Syunik.svg|
Capital = [[Капан]] |
GovernorName = [[СуренHunan ХачатрјанPoghosyan]]|
AreaRank = 2<sup>ра</sup>|
TotalArea = 4,506|
Анонимен корисник