Хасан Приштина: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{s-start}}
{{s-off}}
{{succession box | before = [[Казим Кочули]]| title = [[Prime Minister of Albania]] |years=7 декември 1921 – 12 декември 1921| after = [[Идомен Костури]]}}
{{s-end}}
 
{{Нормативна контрола}}