Разлика помеѓу преработките на „Орце Николов“

Додадени 118 бајти ,  пред 1 година
 
== Литература ==
* Милош Константинов, Митре Инадески „Јордан Николов - Орце: прилог кон биографијата“, Архив на Скопје, Скопје, 1984.
* „Народни херои од Македонија“, Наша книга, Скопје, 1973, стр. 295-299
 
{{Народни херои на Македонија}}