Фудбалски куп на Македонија 1997-1998: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
}}
 
'''Фудбалски куп на Македонија 1997–1998''' било- 6. издание на [[КупФудбалски куп на Македонија (фудбал)|Македонскиот Куп]].
 
Во оваа сезона шампион бил [[ФК Вардар|Вардар]].