Југозападен Регион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 108 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина))
Во овој регион спаѓаат 9 општини, и тоа:
 
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Вевчани}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Дебар}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Дебарца}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Кичево}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Македонски Брод}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Охрид}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Пласница}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Струга}}
# {{грбовиопштинскигрб|Општина Центар Жупа}}
 
Во март 2013 година општините [[Општина Вранештица|Вранештица]], [[Општина Другово|Другово]], [[Општина Зајас|Зајас]] и [[Општина Осломеј|Осломеј]] биле припоени кон [[општина Кичево]].