Шахот во 1941 година: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
* [[11 јануари]] - [[Емануел Ласкер]] (р. 1868), германски велемајстор, поранешен светски првак (1894-1921)
 
[[Категорија:1941Шахот во шахот1941 година]]
[[Категорија:1940-тите во шахот]]
[[Категорија:Години во шахот]]