Разлика помеѓу преработките на „Купа (река)“

Додадени 176 бајти ,  пред 3 години
 
[[Категорија:Реки во Хрватска]]
[[Категорија:Реки во Словенија]]
[[Категорија:Меѓународни реки во Европа]]
[[Категорија:Притоки на Сава]]
[[Категорија:Погранични реки]]
[[Категорија:Карловачка жупанија]]
[[Категорија:Сисак]]