Бабуна (планина): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=120px140px>
File:Бабуна Планина 02.jpg|Поглед на источните падини од главниот срт на Бабуна
File:Бабуна Планина 03.jpg|Поглед на главниот срт на Бабуна