Разлика помеѓу преработките на „Крџали (област)“

нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Крџалиска област со помош на HotCat)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Крџалиска област'''</br><small>Област Кърджали</small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Податотека:Oblast Kardzhali Province location map.pngsvg|270px|Карта на Бугарија, Крџалиска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>
231

уредување