Разлика помеѓу преработките на „Кралска академија на науките (Шведска)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
(Замена на Image:KVA.JPG со Image:Main_building_of_the_Royal_Swedish_Academy_of_Sciences_(Kungliga_Vetenskapsakademien),_Frescati,_Norra_Djurgården,_Stockholm.jpg (од страна на [[commons:User:CommonsDelinker|CommonsDelinker]...)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
 
| accessdate = 18 октомври 2009
}} {{en}}</ref>
* [[Ролф Шокова награда|Ролф Шокови награди]] за [[логика]] и [[философијафилозофија]]<ref name="kva-RSP">
{{цмс
| title = Ролф Шокови награди