14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф)
(дополнување)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
|-
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Коча Поповиќ]] — српски и југословенски [[офицер]], [[политичар]], [[философфилозоф]] и писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1926]]