Разлика помеѓу преработките на „Колонија Гренланд“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
(Создадена страница со: {{Infobox former subdivision |native_name =''Kalaallit Nunaat'' <br> ''Grønland'' |conventional_long_name = Колонија Гренланд...)
 
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
 
{{Гренланд-никулец}}
[[CategoryКатегорија:Историја на Гренланд]]
[[CategoryКатегорија:Поранешни колонии на Данска]]