Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
** {{знаме|Акре}}
** {{знаме|Амазон (Бразил)}} — југозападен дел на Бразил.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Часовни појаси во Северна Америка}}
 
[[Категорија:Часовни појаси]]