СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

Нови податоци
(Нови податоци)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Инфокутија - средни училишта|
|слика=МБУЦ.jpg
|име=ДМБУЦ "Илија Николовски Луј"
|место=[[Скопје]]
|општина=[[Општина Центар|Центар]]
|настава на =македонски и албански јазик
|адреса=Ул. Црвена скопска општина бр.4
|актуелен директор=[[ЗоранЈован Џорлев]]Бицевски
|веб=ilijanikolovskilujskwww.schoolsdmbuc.edu.mk
}}
 
Анонимен корисник