21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 123 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1002]] 
|[[Папа Лав IX|Лав IX]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1839]] 
|[[Мачадо де Асис]] — бразилски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1905]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 
|[[Јован Аќимовиќ]] — српски и југословенски фудбалер[[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1954]]