Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Одземени 8 бајти ,  пред 3 години
с
Промена на тренер од 25 Октомври има нов тренер и го додадов
с
с (Промена на тренер од 25 Октомври има нов тренер и го додадов)
основан = {{Start date and age|1965}} |
терен = [[Градски стадион Кратово]] |
тренер = МирославЖикица ЈаковљевиќТасевски |
капацитет = 4.500 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
1

уредување