Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|caption=Фотографија на Захаријадис
|birth_date={{Birth date|1903|04|27|df=yes}}
|birth_place=[[ЕдренеОдрин]], [[Османлиска империја]]
|death_date={{Death date and age|1973|08|01|1903|04|27|df=yes}}
|death_place=[[Сургут]], [[Руска СФСР]], [[Советски Сојуз]]
}}
 
'''Никос Захаријадис''' ({{роден во|ЕдренеОдрин}}, {{роден на|27|април|1903}} - {{починал во|Сургут}}, {{починал на|8|август|1973}}) бил генерален секретар на [[Комунистичка партија на Грција|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.