Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''ФК Шкендија''' е({{lang-sq|KF Shkëndija}}, во превод: ''Искра''<ref>[http://recnik.off.net.mk/recnik/albanski-makedonski/*shkend* shkëndij/ë,-a] — Албанско-македонски речник, off.net</ref>) — [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. Моментално игра во [[Прва Македонскамакедонска Лигалига (фудбал)|Првата македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово. Клубот е освојувач на Првата лига во сезоната 2010/11.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ffmkfshkendija.com.mk/ Официјално веб-местоПортал на ФФМФК Шкендија] {{sq}}
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 2014/2015}}