Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox football biography 3
| playername = Пер Мертезакер
| роден-датум = {{роден на|29 |септември|1984}}
| countryofbirth = [[Германија]]
| cityofbirth = {{роден во|[[Хановер|}}]]
| height = 198 cmсм
| position = [[Одбрана (фудбал)|Одбрана]]
| currentclub = {{Fb team Arsenal}}
 
{{Arsenal F.C. squad}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мертезакер}}
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Родени во 1984 година]]
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мертезакер, Пер}}
[[Категорија:Луѓе во Хановер]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Хановер 96]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Вердер Бремен]]
[[Категорија:Фудбалери од Премиер Лига]]
[[Категорија:Фудбалери од Бундеслига]]
[[Категорија:Родени во 1984 година]]
[[Категорија:Луѓе воод Хановер]]