Разлика помеѓу преработките на „Студена војна“

Одземени 163 бајти ,  пред 4 години
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/themes/world_politics/cold_war/default.stm Видео и аудио вестио за Студената војна]
 
== Видете исто така ==
* [[Втора светска војна]]
* [[НАТО]]
* [[Варшавски пакт]]
* [[Неврзани земји]]
 
{{Нормативна контрола}}