Разлика помеѓу преработките на „Бенџамин Френклин“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
{{DEFAULTSORT:Френклин, Бенџамин}}
[[Категорија:Американски државници]]
[[Категорија:Американски философифилозофи]]
[[Категорија:Американски физичари]]
[[Категорија:Американски економисти]]