Разлика помеѓу преработките на „Максим IV Цариградски“

Создадена страница со: {{Инфокутија патријарх |name = Максим IV |church = Цариградска патријаршија |arch...
(Создадена страница со: {{Инфокутија патријарх |name = Максим IV |church = Цариградска патријаршија |arch...)
(нема разлика)