Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* http://svaradarajan.blogspot.com/2005/04/india-tertia-and
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Познати картографи]]
[[Категорија:Историја на картографијата]]