Разлика помеѓу преработките на „Јехуда Амихај“

Додадени 42 бајти ,  пред 4 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Амихај, Јехуда}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Израелски поети]]
[[Категорија:Добитници на Златен венец на Струшките вечери на поезијата]]